photo عکس

table_chart اطلاعات

نام: احسان خواجه امیری

حرفه: خواننده

info بیوگرافی

احسان خواجه امیری در خانواده‌ای هنرمند متولد شد و از سن پنج سالگی موسیقی را شروع کرد و با انگشتان کوچکش به خوبی نتها را می‌گرفت. در شش سالگی با نوازندگی ویولن و پیانو آشنا شد و آواز را نزد پدرش آموخت. در یازده سالگی با آکوستیک کردن اتاقش به طور جدی تصمیم به ساخت موسیقی گرفت و در دوازده سالگی برای برنامه کودک آهنگسازی کرد. آغاز کار حرفه‌ایی او با آهنگسازی موسیقی بی‌کلام برای مجموعه‌ای مستند و در قالب آلبومی به نام خاطرات زندگی بود. اولین آلبومش به عنوان خواننده با نام «من و بابا»  کاری با همراهی پدرش استاد ایرج روانه بازارشد که خود او موفقیت این آلبوم را تا حد زیادی مدیون حضور پدرش می‌دانست. پس از اخذ دیپلم متوسطه، در رشته مهندسی کامپیوتر ادامه تحصیل داد.

هنرمند جوان در ۱۹ سالگی برای ساخت موسیقی سریال غریبانه انتخاب شد که با ترانه "هر چی آرزوی خوبه" میان مردم شناخته شد و با راه یافتن به صدا و سیمای ایران توانست یکی از خوانندهای مطرح شود. سال ۸۴ آلبوم دومش با نام "برای اولین بار" را روانه بازار کرد که با استقبال  فراوان و فروشی بیش از ۳۰۰۰۰۰ نسخه رو به رو شد. خواجه امیری در دو سال متوالی برای آهنگسازی و خوانندگی سریال‌های روتین ماه رمضان "میوه ممنوعه" و "مثل هیچکس" انتخاب شد که مورد استقبال فراوان قرار گرفت. آلبوم سومش "سلام آخر" با فضایی عاشقانه در مهر ماه 86 روانه بازار شد و خود او معتقد است که احسان خواجه امیری را باید با این آلبوم شناخت و اين آلبوم در لیست پرفروش ترین آلبوم‌های سال قرار گرفت.

احسان خواجه امیری در بهمن ماه ۸۷ آلبوم چهارمش با نام "فصل تازه" را منتشر کرد که این آلبوم هم با داشتن ملودی و تنظیم قوی به فروش بالایی دست یافت. پنجمین آلبوم او با نام "يه خاطره از فردا" در شهریور ۸۹ وارد بازار موسيقي ايران شد. "عاشقانه‌ها" ششمین آلبوم اوست که پس از دو سال وقفه در هفتم آبان ماه ۱۳۹۱ و ‌همزمان با سالروز تولدش ، منتشر شد. "پاییز، تنهایی" نام هفتمین  آلبوم خواجه امیری (1393) و "سی سالگی" هشتمین آلبوم این هنرمند می باشد.


event_seat رویداد ها